ინფორმატიკისა და მართვის სისტემების ფაკულტეტი

ინფორმატიკისა და მართვის სისტემების ფაკულტეტი

  1. ლელა ნატროშვილი საბაზრო ეკონომიკაზე ორიენტირებული სტუდენტთა პროფესიული მომზადების ხელშემწყობი ინფორმაციული ბაზის  დამუშავება
    ხელმძღვანელი -  პროფ. ქ. ნანობაშვილი
  2. გიორგი პაპუკაშვილი ზოგიერთი კლასის არაწრფივი ინტეგრო-დიფერენციალური განტოლების მიახლოებითი ამოხსნის მეთოდების აგება და კვლევა
    ხელმძღვანელი -  პროფ. დ. ნატროშვილი, პროფ. ჯ. ფერაძე
  3. გიორგი დეკანოიძე სასაზღვრო ამოცანები მეორე რიგის არაწრფივ ჰიპერბოლურ სისტემათა ზოგიერთი კლასისთვის
    ხელმძღვანელი -  პროფ. ს. ხარიბეგაშვილი, პროფ. გ. ბერიკელაშვილი
  4. ბექა ხვედელიძე სამოქალაქო სამართლის საქმეთაწარმოების ქსელური კომპიუტერული სისტემის დამუშავება
    ხელმძღვანელი -  პროფ. თ. სუხიაშვილი
  5. ელზა ბიწაძე ნავთობკომპანიების ბიზნესპროცესების მენეჯმენტის ავტომატიზაცია
    ხელმძღვანელი -  პროფ. ნ. თოფურია პროფ. ს. ოხანაშვილი
  6. ივანე ეპიტაშვილი რხევითი სისტემების პარამეტრების გაზომვის საშუალებების კვლევა და ანალიზი
    ხელმძღვანელი -  პროფ. ზ. აზმაიფარაშვილი
  7. გიორგი კივილაძე მაღალი წვდომადობის მონაცემთა საცავის დაპროექტება გადაუდებელი დახმარების ოპერატიული მართვის ცენტრისთვის („112“)
    ხელმძღვანელი -  პროფ. გ. სურგულაძე
  8. Donghak Kim Coronary Angiography Learning System
    Academic Supervisor: Prof. . Gotsiridze
  9. მარინა დიდმანიძე სასწავლო კრედიტების ოპტიმალური განაწილების სისტემური მოდელის აგება
    ხელმძღვანელი -  პროფ. ქ. ნანობაშვილი, პროფ. ს. ოხანაშვილი
  10. გიორგი გოგოლაძე მონაცემთა დაშიფვრის არასტანდარტული სიმეტრიული კრიპტოგრაფიული ალგორითმი პროგრამული უზრუნველყოფით
    ხელმძღვანელი -  პროფ. ვ. კუციავა
  11. ლელა მწარიაშვილი რადონის რადიაციული გამოსხივების კვლევა ზოგიერთ ბუნებრივ ობიექტებში
    ხელმძღვანელი -  პროფ. ნ. კეკელიძე
  12. ნანი გიორგაძე ზოგადსაგანმანათლებლო სკოლის სასწავლო პროცესის მართვის ხელშემწყობი საინფორმაციო სისტემის დამუშავება
    ხელმძღვანელი -  პროფ. ქ. ნანობაშვილი, პროფ. გ. ღვინეფაძე
  13. დავით ყანჩაველი ერთგანზომილებიანი ნანომასალების მიღება და კვლევა
    ხელმძღვანელი -  პროფ. დ. ჯიშიაშვილი
  14. ეკატერინე ვეკუა ზოგადსაგანმანათლებლო საბუნებისმეტყველო საგანთა სწავლების ხელშემწყობი საინფორმაციო სისტემის აგება
    ხელმძღვანელი -  პროფ. გ. ჩაჩანიძე
  15. გიორგი კაკაშვილი ობიექტზე ორიენტირებული ვებ-გვერდის შექმნის პროცესის სისტემური მოდელირება
    ხელმძღვანელი -  პროფ. გ. ჩაჩანიძე
  16. ვახტანგ ჭუმბურიძე ზოგადსაგანმანათლებლო სკოლებში ინტერდისციპლინარული სწავლების ავტომატიზებული მართვა
    ხელმძღვანელი -  პროფ. გ. ღვინეფაძე
  17. ნინო ჩიკვაშვილი კერძო სკოლების ადმინისტრაციული საქმიანობის ავტომატიზებული მართვა
    ხელმძღვანელი -  პროფ. გ. ჩაჩანიძე
  18. ელენე იორდანიშვილი კვლევის ახალი მეთოდების განვითარება თავის ტვინის ტრავმული დაზიანებებისას
    ხელმძღვანელი -  პროფ. ქ. კოტეტიშვილი
  19. იანინა გიგიბერია ინკლუზიური განათლებისთვის დიფერენცირებული სწავლების საინფორმაციო სისტემების შემუშავება მათემატიკის სწავლების მაგალითზე
    ხელმძღვანელი -  პროფ. რ. სამხარაძე, პროფ. მ. თევდორაძე
  20. ნიკა აბელაშვილი ლაბორატორიათაშორისი შედარების საკონტროლო ნიმუშის ფიზიკური მოდელის დამუშავება, გამოკვლევა და გამოცდის მეთოდიკის შექმნა
    ხელმძღვანელი -  პროფ. ზ. აზმაიფარაშვილი
  21. ალექსანდრე ჯიშიაშვილი ერთგანზომილებიანი ნანოსტრუქტურების მიღება და კვლევა
    ხელმძღვანელი -  პროფ. დ. ჯიშიაშვილი
  22. ანა ფიცხელაური სამედიცინო ტექნიკური ნაკეთობების ეროვნული ნომენკლატურული და კოდიფიკაციის სისტემის დამუშავება
    ხელმძღვანელი -  პროფ. ი. გოცირიძე 
  23. გიორგი გიგილაშვილი მხედველობის ველის კომპიუტერული ანალიზატორი
    ხელმძღვანელი -  პროფ. ზ. ღურწკაია
  24. მარიამ წიკლაური ტელემედიცინის მობილური სადგურის დამუშავება
    ხელმძღვანელი -  პროფ. ი. გოცირიძე პროფ. ზ. ღურწკაია
  25. ირაკლი ბულია Web-აპლიკაციების დაპროექტება და რეალიზაცია ელექტრონული ბიზნესის მართვაში 
    ხელმძღვანელი -  პროფ. გ. სურგულაძე
  26. შორენა ხიზანიშვილი ერთიან ტექნოლოგიურ ციკლში GaAs სტრუქტურის მიღების პროცესის დამუშავება 
    ხელმძღვანელი -  პროფ. ი. კალანდაძე
  27. ლევან ჯიქიძე ბირჟის ორგანიზაციის ქსელური მოდელის დამუშავება 
    ხელმძღვანელი -  პროფ. ზ. გასიტაშვილი, პროფ. კ. კამკამიძე.
  28. ლალი ტოკაძე გამოსახულებათა ვეივლეტ და სხვა შეკუმშვის მეთოდების კვლევა და გამოყენება სამედიცინო ამოცანების გადაწყვეტისას
    ხელმძღვანელი -  პროფ. ი. ჩხეიძე
  29. ეკატერინე ბოჭორიძე სიმპლექსზე გეგმების მახასიათებლების კვლევა კომპონენტების გაზომვათა განუსაზღვრელობის
    ხელმძღვანელი -  პროფ. ი. ზედგინიძე, პროფ. ნ. ბერაია
  30. ეკატერინე გვარამია მესამე რიგის როტატაბელური გეგმების თვისებების კვლევა ექსპერიმენტის შეცდომების პირობებში
    ხელმძღვანელი -  პროფ. ნ. ბერაია
  31. ვლადიმერ ადამია ინფო-საკომუნიკაციო ქსელების საიმედოობის შეფასების და ამაღლების მოდელები ხელმძღვანელი -  პროფ. ი. მიქაძე, პროფ. რ. კაკუბავა
  32. ნინო ჯოჯუა მტყუნებამდგრადი ტექნიკური სისტემების შექმნის პრობლემები და მათი გადაწყვეტის ეფექტური მეთოდები
    ხელმძღვანელი -  პროფ. ი. მიქაძე,  პროფ. რ.კაკუბავა
  33. ნატო თუშიშვილი საქართველოს მაკროეკონომიკური მაჩვენებლების ანალიზი ფრანგიშვილი-ობგაძის მოდელის ბაზაზე 
    ხელმძღვანელი - პროფ. თ. ობგაძე
  34. თამარ მენაბდე ხარისხის მართვა საგანმანათლებლო სისტემაში 
    ხელმძღვანელი -  პროფ. ი. ზედგინიძე, პროფ. რ. ჟვანია
  35. ლალიტა დარჩიაშვილი ურანის ბინარული და სამკომპონენტიანი ნაერთებისა და სელენიდების იშვიათმიწა ელემენტებთან მყარი ხსნარების მაგნიტური თვისებები
    ხელმძღვანელი -  პროფ. ზ ჩაჩხიანი
  36. ვლადიმერ მიქელაშვილი მანგანუმშემცველი გახსნილი მაგნიტური ნახევარგამტარები
    ხელმძღვანელი -  პროფ. პ.კერვალიშვილი
  37. გენადი გელაშვილი ღრმა ბურღვის საბურღი დანადგარების როტორული მაგიდის ელექტროამძრავის სისტემების კვლევა
    ხელმძღვანელი -  პროფ. გ. მაჩაბელი, პროფ. ნ. მჭედლიშვილი
  38. გიორგი კობახიძე სპილენძის ფუძის შენადნობებში შინაგანი ხახუნის პროცესების სტრუქტურული ასპექტების გამოკვლევა 
    ხელმძღვანელი -  პროფ. ე. ქუთელია
  39. ბეჟან კოტია ელექტრონების და პოლარონების ძვრადობის კვანტური თეორიის ზოგიერთი საკითხი ნახევარგამტარებსა და იონურ კრისტალებში
    ხელმძღვანელი -  პროფ.
  40. ვლადიმერ მიქელაშვილი ნახევარგამტარული სპინტრონიკის ფართოზონიანი გახსნილი მაგნიტური ნახევარგამტარები
    ხელმძღვანელი -  პროფ. პ.კერვალიშვილი
  41. ეკატერინე როჭიკაშვილი დაკავშირებული ელექტრული წრედების მათემატიკური მოდელების პროგრამული დამუშავება
    ხელმძღვანელი -  პროფ. ზ.წვერაიძე
  42. თეა ხუციშვილი ზოგიერთი მაღალგანზომილებიანი დინამიკური სისტემის მასშტაბური ინვარიანტობისა და არაწრფივი სტრუქტურის კვლევა
    ხელმძღვანელი - პროფ. თ. მაჭარაშვილი
  43. ლინა მღებრიშვილი ინფორმაციის დაცვა კომპიუტერულ ქსელებში
    ხელმძღვანელი - პროფ. მ.თევდორაძე, პროფ.ნ. ლომინაძე
  44. მაია ჭაბაშვილი ჰოლის W-ხარისხოვანი ჯგუფების და ლის ალგებრების მესერული იზომორფიზმები
    ხელმძღვანელი - პროფ. ა. თავაძე
  45. რამაზ ცერცვაძე ტექნოლოგიური აგრეგატების ელექტროავტომატიკის სქემების სტანდარტიზაციისა და ოპტიმიზაციის მეთოდების დამუშავება და გამოკვლევა
    ხელმძღვანელი - პროფ. ი. ზედგინიძე
  46. გულნარა კოტრიკაძე ინფორმაციის დაცვა კომპიუტერულ სისტემებში
    ხელმძღვანელი - პროფ. ს ცირამუა
  47. ნანული მიქიაშვილი მრავალარხიანი მომსახურე სისტემების საიმედოობის და ეფექტურობის პროგნოზირების ადაპტური მოდელები
    ხელმძღვანელი - პროფ. ი, მიქაძე
  48. დავით ნარიმანაშვილი გამოსახულებათა ეფექტური კოდირება მორფოლოგიური და ფრაქტალური აგებების საფუძველზე
    ხელმძღვანელები - პროფ. ნ. ხარატიშვილი, პროფ. ი. ჩხეიძე
  49. ნინო ლოლაშვილი კორპორაციული ქსელის ძირითადი პარამეტრების ოპტიმალური შერჩევის პრინციპის დამუშავება დასახელებული პარამეტრის მინიმიზაციის ბაზაზე 
    ხელმძღვანელი - პროფ. ა. ჩადუნელი
  50. ლილი ლობჟანიძე კომპიუტერული ქსელის წარმადობის ამაღლება ოპტიმალური მარშრუტიზაციის შერჩევით და ნაკადების  მართვის ამოცანის გადაწყვეთით
    ხელმძღვანელი - პროფ. ნ.ლომინაძე
  51. მაიერ ალექსანდრე გამოთვლითი სისტემების ექსპლუატაციის პროცესის საიმედობის ამაღლების მეთოდების დამუშავება 
    ხელმძღვანელი - პროფ. კ. კამკამიძე
  52. მაია ოხანაშვილი მარკეტინგის იმიტაციური მოდელების აგება და კვლევა ობიექტ_ორიენტირებული მეთოდებით
    ხელმძღვანელი - პროფ. გ. სურგულაძე
  53. ლოლიტა ბეჟანიშვილი  პროგრამული უზრუნველყოფის შექმნის კოლექ¬ტიური მეთოდების სწავლების პროცესების მოდელირება
    ხელმძღვანელი - პროფ. ზ. ბოსიკაშვილი
  54. მალხაზი ჭელიძე  კრიპტოსისტემისა და ციფრული ხელმოწერის ალგორითმების სინთეზისათვის 
    ხელმძღვანელი - პროფ. რ. მეგრელიშვილი
  55. მაკა ხართიშვილი მუნიციპალური სისტემების სოციალურ-ეკონომიკური     განვითარების ინტეგრირებული  კომპიუტერული  მოდელის დამუშავება 
    ხელმძღვანელი - პროფ.  ზ.გასიტაშვილი  ა.ფრანგიშვილი
  56. მიხეილი მანუკოვი   ტელემედიცინის კომპიუტერული ქსელების ეფექტურობის ამაღლება 
    ხელმძღვანელი - პროფ. კ. კამკამიძე
  57. მერაბ თავართქილაძე თბოგადაცემის პროცესის მათემატიკური აღწერა, მოდელირება და მართვა თბოენერგეტიკულ დანადგარებში
    ხელმძღვანელი - პროფ.  ნ. ჯიბლაძე 
  58. ლალი ჩახვაშვილი მიკრო და ნანო კომპონენტების საფუძველზე თანამედროვე ელექტრონული მოწყობილობების აგების პრინციპები
    ხელმძღვანელი - პროფ.  პ. კერვალიშვილი
  59. თეიმურაზ ტაბატაძე ელექტრონულ კომპონენტთა საიმედოობაზე დაჩქარებული გამოცდების შემუშავება და კვლევა 
    ხელმძღვანელი - პროფ. ო. ნამიჩეიშვილი
  60. სერგო სერგეევი იურიდიულ-სამართლებრივი დოკუმენტაციის შინაარსის კლასიფიკაციის ავტომატიზებული სისტემა
    ხელმძღვანელი - პროფ. ლ. ჩხაიძე
  61. გიორგი მაისურაძე  კვების პროდუქტების დამზადების მართვის ექსპერტული სისტემა
    ხელმძღვანელი - პროფ. გ. გოგიჩაიშვილი
  62. გიორგი შენგელია საინჟინრო გეომეტრიის საფუძვლების მეთოდოლოგია და მისი კომპიუტერული მხარდაჭერა
    ხელმძღვანელი - ა. შავგულიძე  
  63. ნანა მაღლაკელიძე  არაწრფივი დინამიკური ობიექტების მართვის სისტემებისსინთეზი სინერგეტიკული მეთოდებით
    ხელმძღვანელი - პროფ. ვ. სესაძე
  64. მაია მიქელაძე თავის ტკივილის სინდრომზე დაფუძნებული ექიმის გადაწყვეტილების მხარდამჭერი ექსპერტული სისტემა
    ხელმძღვანელი -  აკადემიკოსი ვ.ჭავჭანიძე
  65. გიორგი ბაღათურია ჰიპერბოლური ამოცანების რამდენიმე არაწრფივი ვარიანტიშერეული ტიპის კვაზიწრფივ განტოლებათა ერთიკლასისათვის
    ხელმძღვანელი - პროფ. ჯ. გვაზავა
  66. ქეთევან დავითაძე ტულიუმის, პრაზეოდიუმის და ნეოდიუმის ერთნახევრიანი სულფიდების თხელი ფირების მიღება, ლეგირება და ფიზიკური თვისებები
    ხელმძღვანელი - პროფ. ზ. ჯაბუა
  67. ელისაბედი ასაბაშვილი წყლის რესურსების განაწილება და მართვა სარწყავ სისტემებში
    ხელმძღვანელი - პროფ. ზ. წვერაიძე   მ. ვართანოვი
  68. გოჩა დალაქიშვილი  ენერგოსისტემების მდგრადობის გამოკვლევა არაწრფივი დინამიკის მეთოდების საშუალებით
    ხელმძღვანელი - პროფ. ვ. სესაძე
  69. ხათუნა აბულაშვილი საგადასახადო სისტემისათვის ინფორმაციული უზრუნველყოფის სისრულის და წინააღმდეგობითობის მოდელების აგების პრინციპების დამუშავება და კვლევა
    ხელმძღვანელი - პროფ.  ზ. ბოსიკაშვილი
  70. ირინა ვაჭარაძე ბიზნეს პროგრამების ექსპერტულ შეფასებებში მხარდამჭერი გადაწყვეტილებების მიღების მეთოდებისა და მოდელების შემუშავება
    ხელმძღვანელი - პროფ.  გ. სურგულაძე
  71. ეკატერინე მაღრაძე  საგადასახადო სისტემის მუშაობის შეფასებისმოდელების დამუშავება და კვლევა
    ხელმძღვანელი - პროფ.  ზ. ბოსიკაშვილი
  72. მეგი გიუტაშვილი ინტელექტუალური რესურსების მოდელირება და მართვა ქსელური ტექნოლოგიებით
    ხელმძღვანელი - პროფ. გ. სურგულაძე
  73. მალხაზ ბიბილური ნამზადთა საიმედობის გაზრდის მიზნით ნეიტრონული დასხივების გავლენა ითონების ფიზიკო-მექანიკურ თვისებებზე
    ხელმძღვანელი - პროფ. ზ. ჩაჩხიანი, პროფ. რ. ცხვედაძე
  74. მარინა კაშიბაძე განაწილებულ სისტემებში ინფორმაციული რესურსების მართვის ინსტრუმენტული საშუალებების დამუშავება
    ხელმძღვანელი - პროფ. გ. სურგულაძე
  75. ცაცა ნამჩევაძე მასობრივი მომსახურების გამოთვლითი სისტემების ანალიზი მათი საიმედოობის გათვალისწინებით
    ხელმძღვანელი - პროფ. ი. მიქაძე 
  76. კახა გორგიძე ფორმის მახსოვრობის ეფექტი და ზედრეკადობა ტიტანის ზოგიერთ შენადნობში
    ხელმძღვანელი - პროფ. თ. ფერაძე
  77. სერგო გოთოშია ლაზერული რამან-სპექტროსკოპიით ზოგიერთი ნახევარგამტარის ფუნდამენტური ოპტიკური თვისებების გამოკვლევა და იონური ინპლან¬ტა¬ციის ზეგავლენა მათ რამან-სპექტრზე
    ხელმძღვანელი - პროფ. ვ. ვავილოვი
  78. ვასილ ხაჩიძე არაფორმალიზებული ცოდნის წარმოდგენის ბაზაზე ექსპერტული სისტემების გენერატორის აგების მეთოდების კვლევა
    ხელმძღვანელი - პროფ. გ. გოგიჩაიშვილი, პროფ. ვ. ჟალბი- (საფრანგეთი)
  79. გოჩა ჩავლეშვილი ბათუმის სახელმწიფო უნივერსიტეტი. თანაკვეთის წირების აგება ტოპოლოგიური და კვადრატული გარდაქმნების გამოყენებით
    ხელმძღვანელი - პროფ. ა. ლაშხი
  80. ციური ნოზაძე გორის უნივერსიტეტი მათემატიკური და საანგარიშო მანქანები და მოწყობილობები
    ხელმძღვანელი - პროფ. რ. სამხარაძე
  81. მარინე ჩხიტუნიძე მაგნიტური ველის ტოპოლოგიური თავისებურებები დედამიწის მაგნიტოსფეროს დღის მხარის საზღვრის მახლობლად
    ხელმძღვანელი - პროფ. ზ. კერესელიძე
  82. ალბერტ რურუა. მოძრავი ობიექტის რთული ტექნიკური სისტემების ექსპლუატაციის საიმედოობის და უსაფრთხოების მოდელები
    ხელმძღვანელი - პროფ.ი. მიქაძე, პროფ. ტეფნაძე.
  83. ირმა დავითაშვილი თვითმფრინავის ფრთის პროფილის ოპტიმიზაცია
    ხელმძღვანელი - პროფ. თ.ობგაძე
  84. თინიკო მშვიდობაძე გორის უნივერსიტეტი ინფორმაციული ტექნოლოგიები ენერგოსისტემის შეფასებასა და პროგნოზირებაში
    ხელმძღვანელი - პროფ. კ. კამკამიძე
  85. პლატონ მანჯავიძე. ახალი უკონტაქტო ინდუქციური გარდამქმნელების აგების პრინციპები მუდმივი მაგნიტური ენერგიის გამოყენებით
    ხელმძღვანელი - პროფ. ო. ლაბაძე
  86. ია მოსაშვილი.  მულტიმედია ოპტიმალური მართვის თეორიაში
    ხელმძღვანელი - პროფ. თ. ობგაძე, პროფ. ნ. მჭედლიშვილი
  87. გურამ ბოკუჩავა პოლიკრისტარლური კრემნიუმ გერმანიუმის ფიზიკო მექანიკური და ელექტრო ფიზიკური თვისებები Si1-xGex(0.1≤x≤0.3) 
    ხელმძღვანელი -  პროფ.  გ. დარსაველიძე
  88. ირაკლი ცხვედაძე  ტექნოლოგიური პროცესების ეფექტური ყოფაქცევის მეთოდების დამუშავება ინფორმაციულ სისტემებში
    ხელმძღვანელი -  პროფ. გ. გოგიჩაიშვილი
  89. ცერგო მონუკოვი  ყბა-სახის არის დაავადებათა დიაგნოსტიკის ექსპერტული სისტემა
    ხელმძღვანელი - პროფ. გ. გოგიჩაიშვილი
  90. მარინა ჩხარტიშვილი  მაგნიტური რეზონანსის ხაზის ფორმა და რელაქსაციის დრო მყარ სხეულებში იზოტროპული და ანიზოტროპული სპინური ურთიერთქმედებებით
    ხელმძღვანელი -  პროფ. ე. ხალვაში
  91. ბესარიონ ჩიხრაძე  თანამედროვე სატრანსპორტო საშუალებებში ელექტრომაგნიტური თავსებადობის დიაგნოსტიკისა და ანალიზის ექსპერტული სისტემა
    ხელმძღვანელი - პროფ. გ. გოგიჩაიშვილი
  92. გულნარა ჯანელიძე ქსელში მატერიალური ნაკადების ოპერატიული მართვის სისტემა
    ხელმძღვანელი - პროფ. გ. გოგიჩაიშვილი